[Enter code here] Cztery razy o autografach i komiksach
INFO

Strona Ostrołęckiego Klubu
Kolekcjonerów UNIKAT

Ostrołęka
ul. Hallera 13

Ostrołęka ©  2012-2026

Administrator strony:
Mariusz Brodowski
tel. 881 412 412


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.
Licznik Odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj10
mod_vvisit_counterWczoraj43
mod_vvisit_counterW tym tygodniu251
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu856
mod_vvisit_counterW tym miesiącu251
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu2059
mod_vvisit_counterIlość odwiedzin139244

Online (w ciągu 20 minut): 1
Twój IP: 18.97.9.172
,
Dzisiaj: 06 Cze 2026
TRANSLATOR
English Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch Finnish French German Greek Hindi Italian Japanese Korean Norwegian Portuguese Romanian Russian Spanish Swedish Catalan Filipino Hebrew Indonesian Latvian Lithuanian Serbian Slovak Slovenian Ukrainian Vietnamese Albanian Estonian Galician Hungarian Maltese Thai Turkish
Jest nas w Klubie już

osób !!!

==> 7 czerwca 2026 (niedziela), od godz. 11.00 do 12.30 -  Giełda Kolekcjonerska OKK Unikat, Ostrołęka, Klub Lokator, ul. Hallera 13 (pierwsze piętro)
==> 13 czerwca 2026 (sobota), od godz. 7.00 do 13.00 - Targ Staroci i Rozmaitości w Goworowie, Targowisko przy ul. Sienkiewicza, Goworowo
==>  20 czerwca 2026 (sobota), Pchli Targ, od godz. 7.00 - 12.00, Targowisko Miejskie w Ostrołęce u zbiegu ulic Zawadzkiego i Targowej
==> 21 czerwca 2026 (niedziela), od godz. 11.00 do 12.30 -  Giełda Kolekcjonerska OKK Unikat, Ostrołęka, Klub Lokator, ul. Hallera 13 (pierwsze piętro).
==> 5 lipca 2026 (niedziela), od godz. 11.00 do 12.30 -  Giełda Kolekcjonerska OKK Unikat, Ostrołęka, Klub Lokator, ul. Hallera 13 (pierwsze piętro)
ZAPRASZAMY, wstęp wolny!

 

Członkowie OKK Unikat nie narzekają na brak zajęcia: giełdy, festyny to niejako chleb codzienny kolekcjonerów. Ale od czasu do czasu zdarza się też, że są zapraszani do różnych miejsc, żeby poopowiadać o swoim hobby. Z takiego zaproszenia niedawno skorzystał Staszek Orłowski (jeden z aktywniejszych członków klubu), który kolekcjonerstwem zajmuje się praktycznie odkąd tylko pamięta. 
Dwa z czterech spotkań odbyły się 18 maja, w Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu. Jedno dotyczyło kolekcjonowania komiksów, drugie autografów. I, mimo że czas na każde z tych spotkań był mocno ograniczony (jedna godzina lekcyjna…), to opowiadającemu udało się zainteresować słuchaczy swoją pasją – do tego stopnia, że niektórzy z uczniów uciekli z kolejnej lekcji, by być na obydwu spotkaniach :) Młodzież uważnie słuchała o historii komiksu na świecie i w Polsce, oraz o tym, jak kolekcjonować autografy. Z błyskiem w oku i niekłamanym zainteresowaniem oglądano także przyniesione na spotkanie komiksy czy segregatory z autografami.
Prosto z gimnazjum Staszek przeniósł się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu, gdzie miał przyjemność spotkać się z uczniami szkoły podstawowej. Tu ramy czasowe nie były aż tak silnie ograniczone i można było dokładnie opowiedzieć o kolekcjonerstwie, odpowiadając jednocześnie na mnóstwo pytań, zadawanych przez dzieci. Tu także przyniesione przedmioty cieszyły się dużym wzięciem i ciężko było namówić dzieci do powrotu do szkoły.


Po rzekuńskim „hat-tricku” kilka dni odpoczynku, a po nich kolejna prelekcja. Czwarte spotkanie miało miejsce 04 czerwca, podczas Nocy Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce. Mimo późnej pory (ok. 22.00) nikt nie zasnął ;) Tu publicznością były praktycznie same osoby dorosłe, ale widać było, że nikt nie nudził się, słuchając anegdot z długich lat stażu kolekcjonerskiego Staszka, a pokazywane autografy długo krążyły z rąk do rąk.
Foto: MBP w Ostrołęce i archiwum prywatne

 
Reklama