[Enter code here] Na wyjeździe w Piotrkowie Trybunalskim
INFO

Strona Ostrołęckiego Klubu
Kolekcjonerów UNIKAT

Ostrołęka
ul. Hallera 13

Ostrołęka ©  2012-2026

Administrator strony:
Mariusz Brodowski
tel. 881 412 412


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.
Licznik Odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8
mod_vvisit_counterWczoraj43
mod_vvisit_counterW tym tygodniu249
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu856
mod_vvisit_counterW tym miesiącu249
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu2059
mod_vvisit_counterIlość odwiedzin139242

Online (w ciągu 20 minut): 1
Twój IP: 18.97.9.172
,
Dzisiaj: 06 Cze 2026
TRANSLATOR
English Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch Finnish French German Greek Hindi Italian Japanese Korean Norwegian Portuguese Romanian Russian Spanish Swedish Catalan Filipino Hebrew Indonesian Latvian Lithuanian Serbian Slovak Slovenian Ukrainian Vietnamese Albanian Estonian Galician Hungarian Maltese Thai Turkish
Jest nas w Klubie już

osób !!!

==> 7 czerwca 2026 (niedziela), od godz. 11.00 do 12.30 -  Giełda Kolekcjonerska OKK Unikat, Ostrołęka, Klub Lokator, ul. Hallera 13 (pierwsze piętro)
==> 13 czerwca 2026 (sobota), od godz. 7.00 do 13.00 - Targ Staroci i Rozmaitości w Goworowie, Targowisko przy ul. Sienkiewicza, Goworowo
==>  20 czerwca 2026 (sobota), Pchli Targ, od godz. 7.00 - 12.00, Targowisko Miejskie w Ostrołęce u zbiegu ulic Zawadzkiego i Targowej
==> 21 czerwca 2026 (niedziela), od godz. 11.00 do 12.30 -  Giełda Kolekcjonerska OKK Unikat, Ostrołęka, Klub Lokator, ul. Hallera 13 (pierwsze piętro).
==> 5 lipca 2026 (niedziela), od godz. 11.00 do 12.30 -  Giełda Kolekcjonerska OKK Unikat, Ostrołęka, Klub Lokator, ul. Hallera 13 (pierwsze piętro)
ZAPRASZAMY, wstęp wolny!

Bieżący rok to czas, kiedy Stowarzyszenie ma okazję pokazać się nie tylko na terenie rodzimego grodu. Kolejnym miastem, w którym złożono wizytę, był Piotrków Trybunalski i organizowana tam 03 lipca V Piotrkowska Giełda Staroci. To regularne spotkania, które odbywają się już piąty rok, w terminie od maja do października.
Niestety, i tym razem pogoda popsuła trochę szyki organizatorom. Padający od rana aż do ok. 10.00 deszcz sprawił, że część wystawców wystraszyła się złej aury, co zaowocowało mniejszą niż zwykle ilością stoisk. Ale że Kurpiom deszcz niestraszny, namioty Stowarzyszenia pyszniły się pod murami baszty, w której umiejscowione jest piotrkowskie Muzeum. I mimo szarego nieba, na naszym stoisku było kolorowo i ciepło, zarówno za sprawą prezentowanych „skarbów”, jak i rozdawanych odwiedzającym materiałów promocyjnych, dotyczących Ostrołęki i Kurpiowszczyzny. Pocztówki, foldery, książki itp., które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych instytucji czy stowarzyszeń, rozchodziły się jak ciepłe bułeczki i praktycznie nie było co pakować po zakończeniu giełdy :)
Kolejnym magnesem, który przyciągał do stoiska ludzi w każdym wieku, były warsztaty z tworzenia wycinanek i kurpiowskich kwiatów z bibuły. Folklor kurpiowski, mimo iż bardzo piękny, nie jest znany w całej Polsce tak, jak inne, dlatego cały czas wzbudza podziw osób, które nie zetknęły się z nim wcześniej. A możliwość własnoręcznego wykonania  kwiatka czy stworzenia wycinanki cieszyła zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy z uśmiechem słuchali wskazówek doświadczonych twórczyń i wykonywały swoje rękodzieła.
Po zakończeniu giełdy i posileniu się w jednej z restauracji na piotrkowskim rynku, cześć ekipy postanowiła zwiedzić jeszcze Centrum Edukacji Browarniczej i zorganizowaną tam wystawę „Browar do góry nogami”. Miejsce to jest niewielkie, ale przyciągające zarówno miłośników dobrego piwa, jak i birofilów. Jest tam sklep z kosmetykami piwnymi i piwem z małych browarów, prowadzona jest także sprzedaż etykiet i kapsli kolekcjonerskich (tzw. dziewic, czyli nie naklejanych i nie kapslowanych na butelkach), co szczególnie ucieszyło jednego z naszych kolekcjonerów kapsli, Andrzeja.
Miły kustosz oprowadził nas po wystawie, opowiedział o historii browarów na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, zaprezentował obecnie działające tam browary oraz opisał proces produkcji piwa, pokazując sprzęt do jego produkcji. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie urządzenia (z racji zakazu konserwatora zabytków) umieszczone są… na suficie :) Spacer po wystawie zakończony był degustacją piwa.
Dziękujemy Pracownikom Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim za bardzo miłe przyjęcie i rozmowy, a także Towarzystwu Przyjaciół Ostrołęki, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Związkowi Kurpiów i Starostwu Powiatowemu za przekazane nam materiały, które mogliśmy rozdawać w Piotrkowie.
Zobacz Foto: piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl i archiwum prywatne

 
Reklama