Twój IP: 18.188.61.223
Dzisiaj: 19 Kwi 2024

Ostatnia sobota października po raz kolejny była kolekcjonerskim rajem dla wszystkich, którzy tego dnia zdecydowali się odwiedzić Halę Widowiskowo-Sportową im. Arkadiusz Gołasia w Ostrołęce. Wtedy to właśnie miała miejsce druga już edycja Kolekcjonerskiej Giełdy Różności, zorganizowanej przez Ostrołęcki Klub Kolekcjonerów „Unikat”. Pierwsza edycja odbyła się w maju i cieszyła dużym zainteresowaniem wystawców i kolekcjonerów, a do tego tak spodobała się władzom miasta, że prezydent namówił organizatorów na kolejną edycję jeszcze w tym roku. Dlatego też, jakiś czas po zakończeniu giełdy majowej, zaczęły się prace nad wydarzeniem jesiennym. Trzeba było wybrać termin, zarezerwować halę, przygotować plakaty i ulotki, dotrzeć do instytucji, które mogłyby pomóc w promocji giełdy... Olbrzymią pomocą służył prezydent i władze miasta, udostępniając nieodpłatnie miejsce na spotkanie, a także finansując wydruk plakatów i ulotek. Bardzo życzliwy okazał się być też dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury i prezes MZK SP. z o. o., dzięki czemu afisze zawisły na wszystkich słupach informacyjnych w naszym mieście, a także na większości przystanków i we wszystkich autobusach komunikacji miejskiej – i to także nieodpłatnie. A do tego członkowie klubu roznosili plakat po ostrołęckich szkołach, wrzucali ulotki do skrzynek, wysyłali informację do mediów – a to wszystko po to, by wieść niosła się tak daleko, jak tylko się da.

Na efekty nie trzeba było długo czekać – zgłoszenia zaczęły płynąc dość szerokim strumieniem, dlatego też 26 października w Hali im. Gołasia pojawiło się aż 80 wystawców z różnych stron Polski, m.in. Płocka, Gorzowa Wielkopolskiego, Siedlec, Białegostoku. Warszawy, Łomży i wielu innych. Towar na stoiskach też był bardzo zróżnicowany – można było znaleźć np. kapsle, etykiety, płyty winylowe i CD, militaria, wyroby z cynku, srebra czy mosiądzu, zegary i zegarki, porcelanę, zabytkowa broń, stare dokumenty, karty telefoniczne, monety, znaczki, modele samochodów czy kolejek i wiele, wiele innych. Część wystawców to znajomi z poprzedniej giełdy, część całkiem nowych, którzy przyjechali po raz pierwszy, ale na koniec zapewniali, że na pewno nie po raz ostatni.

To wszystko sprawiło, że wiele osób spędziło dużo czasu, spacerując pomiędzy stoiskami, oglądając, rozmawiając, a także często wynosząc triumfalnie kolejne okazy do kolekcji czy też drobiazgi na prezenty dla bliskich.

O godzinie 11.00 giełdę odwiedził Pan Maciej Kleczkowski – wiceprezydent Ostrołęki – który wraz z członkami Klubu dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. Nie omieszkał także obejrzeć skarby, przywiezione przez kolekcjonerów i handlarzy.

Kilka godzin spędzonych wśród osób o podobnych zainteresowaniach upłynęło bardzo szybko – i chociaż minęło zaledwie kilka dni od wydarzenia, organizatorzy myślą już o kolejnym, które będzie prawdopodobnie w maju 2020 r. :)

Pragniemy bardzo gorąco podziękować tym, którzy pomogli nam w organizacji giełdy:
- Panu Łukaszowi Kulikowi, prezydentowi Ostrołęki - za życzliwość dla grupki pasjonatów, udostępnienie hali oraz sfinansowanie wydruku plakatów i ulotek,
- pracownikom MZOS-TiIT w Ostrołęce - za perfekcyjne przygotowanie hali i pomoc przed giełdą, w trakcie oraz po jej zakończeniu,
- Panu Kierownikowi internatu I LO - za udostępnienie stolików dla wystawców,
- Panu Dyrektorowi Ostrołęckiego Centrum Kultury - za nieodpłatne umieszczenie plakatów na słupach informacyjnych,
- Panu Prezesowi Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Ostrołęce - za nieodpłatne umieszczenie plakatów na przystankach oraz w autobusach,
- mediom -za umieszczenie zapowiedzi giełdy oraz obszerne relacje i galerie zdjęć z wydarzenia,
- wystawcom - za tak liczne uczestnictwo na giełdzie,
- członkom stowarzyszenia - za pomoc w organizacji,
- wszystkim tym, którzy zechcieli zajrzeć na naszą giełdę.

Giełda cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów, które informowały o niej przed wydarzeniem, a także zamieściły obszerne relacje i galerie zamieszczamy zatem linki do artykułów:

A tutaj zdjęcia w naszej Galerii.