Twój IP: 3.145.156.46
Dzisiaj: 20 Kwi 2024

Ciężko nam usiedzieć w domach, nie lubimy nudy – dlatego, gdy tylko jest okazja, wyciągamy namioty, stoliki i gablotki z magazynku, i ruszamy „w Polskę”. Bywalcy ostrołęckich imprez przyzwyczaili się, że praktycznie na każdej można dostrzec zielone namioty, a pod nimi przeróżne kolekcjonerskie skarby i zapaleńcy, którzy o swoim hobby mogą rozmawiać godzinami. Lubimy takie spotkania z osobami, które często albo nic nie kolekcjonowały, albo robiły to dawno, a dziś wśród naszych zbiorów wyszukują to, co sami kiedyś posiadali i pokazują swoim dzieciom, czym mama lub tata pasjonowali się przed laty.
Ale pojawiamy się nie tylko w naszym mieście. Staramy się przynajmniej kilka razy w roku odwiedzić jakiś jarmark czy giełdę w innych miejscowościach, albo już dobrze znanych, albo odkrywanych po raz pierwszy.Oprócz tego chętnie dajemy zaprosić się na prelekcję do szkół czy bibliotek, by dzieciom i młodzieży poopowiadać o hobby, które dla nich najczęściej jest kompletnie nieznane.

I, mimo że bieżący rok jeszcze się nie skończył, pokusiliśmy się o małe podsumowanie tego, co robiliśmy od stycznia.

W 2019 roku można nas było spotkać na 15 imprezach i uroczystościach miejskich – a były to:
1. Dni Ostrołęki – 18.05
2. Festyn Osiedla Dzieci Polskich - 19.05
3. Piknik Historyczny przy Mauzoleum Powstania Listopadowego - 25.05
4. Dzień Dziecka przy Galerii Bursztynowej - 1.06
5. Spotkania Spółdzielcze w Parku - 2.06
6. Motoserce - 8.06
7. Festyn Osiedla Wojciechowice - 22.06
8. Powitanie lata - Noc Kupały - 23.06
9. Imieniny Wiktora Gomulickiego - 29.06
10. Festyn podczas Kurpiowskiego Rajdu Motocyklowego - 29.06
11. Piknik Trzeźwościowy - 11.08
12. Festyn Osiedla Stacja - 8.09
13. Kurpiowskie Targi Rolnicze – 15.09 14. Pożegnanie Lata – 21.09 15. Święto V Pułku Ułanów Zasławskich - 22.09

Dodatkowo podjęliśmy się organizacji dwóch edycji giełdy kolekcjonerskiej w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Spotkania te, pod nazwą Kolekcjonerska Giełda Różności, odbyły się 18.05 i 26.10, a zainteresowanie wystawców każe nam myśleć o kolejnych edycjach w przyszłym roku.
Poza festynami i tego typu imprezami, pomagaliśmy też Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, podczas Gry miejskiej „Ostrołęcki bedeker czyli Wrota Czasu”, podczas której obstawialiśmy jeden z punktów, gdzie musieli dotrzeć uczestnicy gry.
Ruszyliśmy też poza Ostrołękę, odwiedzając jarmarki, giełdy i spotkania kolekcjonerskie w Grudziądzu, Ciechanowie, Mławie, Pułtusku, Łomży, Siedlcach, Działdowie, Łodzi i Warszawie.
Nie zapomnieliśmy także o spotkaniach z młodzieżą, organizując siedem prelekcji o autografach, architekturze miast i miasteczek, symbolice orła białego i komiksach.
Uczciwie możemy stwierdzić, że nie leniliśmy się w tym roku. I mamy nadzieję, że w przyszłym nie zabraknie nam chęci i sił do dalszej pracy, a zestawienie na koniec 2020 r. będzie jeszcze dłuższe niż to powyżej :)