mod_vvisit_counterW tym miesiÄ…cu256

Online (w ciÄ…gu 20 minut): 2
Twój IP: 18.220.1.239
Dzisiaj: 06 Maj 2024

==> 5 maja 2024  (niedziela), od godz. 11.00 do 12.30 -  Giełda Kolekcjonerska OKK Unikat, Ostrołęka, Klub Lokator, ul. Hallera 13 (pierwsze piętro).
==> 11 maja 2024 (sobota), od godz. 8.00 do 13.00, Targi Staroci i Rozmaitości w Goworowie, Targowisko przy ul.Sienkiewicza, Goworowo.
==> 18 maja 2024 (sobota), od godz. 8.00 do 12.00 - Pchli Targ w Ostrołęce, Targowisko Miejskie u zbiergu ulic Targowej i Zawadzkiego.
==> 19 maja 2024  (niedziela), od godz. 11.00 do 12.30 -  Giełda Kolekcjonerska OKK Unikat, Ostrołęka, Klub Lokator, ul. Hallera 13 (pierwsze piętro).

W dniu 12 maja 2013 odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta w Ostrołęckim Centrum Kultury. Na sesji tej przedstawiono inscenizację dziecięcą związaną z powstaniem herbu miasta Ostrołęka, a także wręczono liczne odznaki, wyróżnienia i odznaczenia wojskowe. Jednocześnie głos zabrali przedstawiciele władz miasta, placówek kulturalnych i oświatowych, organizacji pozarządowych, itp. Jednym z istotnych elementów wspomnianej sesji stało się zaprezentowanie przez nasze Stowarzyszenie Unikat – Przyjazna Gmina, po raz pierwszy publicznie, nowej lokalnej ostrołęckiej monety o nominale 640 Dukatów Ostrołęckich. Upamiętnia ona 640 rocznicę nadania praw miejskich. Członkowie zarządu stowarzyszenia Adam Kilimon (prezes) i Stanisław Orłowski (wiceprezes) przedstawili podczas sesji informacje związane ze stowarzyszeniem i wydaną monetą okolicznościową.

Równocześnie ważną częścią tych uroczystości stało się przekazanie władzom miejskim monety 640 Dukatów Ostrołęckich. Trafiły one do rąk prezydenta Janusza Kotowskiego i wiceprezydentów, a także Dariusza Maciaka i wiceprzewodniczących rady miasta.

Z kolei  w  czwartek - 16 maja 2013, członkowie Zarządu Stowarzyszenia Unikat – Przyjazna Gmina w składzie: Mariusz Brodowski, Adam Kilimon i Stanisław Orłowski gościli z krótką wizytą u Prezydenta Miasta Ostrołęka – Janusza Kotowskiego. W czasie tej wizyty przekazali oni miastu Dukaty Ostrołęckie na cele promocyjne. Wynikało to ze współpracy Urzędu Miasta z naszym Stowarzyszeniem przy projekcie związanym z wydaniem monety 640 Dukatów Ostrołęckich. W jej trakcie podziękowano też prezydentowi za pomoc udzieloną przy wydaniu monety.

Na zdjęciu od lewej: Mariusz Brodowski, Janusz Kotowski, Stanisław Orłowski i Adam Kilimon.

Fotografia pierwsza od góry pochodzi ze strony: www.to.com.pl