mod_vvisit_counterW tym miesiÄ…cu141

Online (w ciÄ…gu 20 minut): 1
Twój IP: 18.118.145.114
Dzisiaj: 04 Maj 2024

==> 5 maja 2024  (niedziela), od godz. 11.00 do 12.30 -  Giełda Kolekcjonerska OKK Unikat, Ostrołęka, Klub Lokator, ul. Hallera 13 (pierwsze piętro).
==> 11 maja 2024 (sobota), od godz. 8.00 do 13.00, Targi Staroci i Rozmaitości w Goworowie, Targowisko przy ul.Sienkiewicza, Goworowo.
==> 18 maja 2024 (sobota), od godz. 8.00 do 12.00 - Pchli Targ w Ostrołęce, Targowisko Miejskie u zbiergu ulic Targowej i Zawadzkiego.
==> 19 maja 2024  (niedziela), od godz. 11.00 do 12.30 -  Giełda Kolekcjonerska OKK Unikat, Ostrołęka, Klub Lokator, ul. Hallera 13 (pierwsze piętro).

Dużą zmianą dla wszystkich kolekcjonerów będzie zakończenie od maja 2014 roku emisji monet okolicznościowych 2-złotowych ze stopu  Nordic Gold. Ich miejsce zajmą monety okolicznościowe o nominale 5 zł,  wielkość i masa będą identyczne z obiegowymi 5-złotówkami , monety te będą bardziej praktyczne, gdyż zapłacimy nimi bez problemu np. w automatach czy parkometrach. Pierwsza seria tych monet – zatytułowana „Odkryj Polskę" – będzie przedstawiała atrakcyjne miejsca naszego kraju. Stworzenie nowej monety 5-złotowej nie oznacza jednak, że istniejące 2-złotówki znikną z rynku.

Natomiast od 1 marca 2014 r. NBP powróci do ustalania tzw. ceny emisyjnej, za którą będzie można nabywać monety i banknoty kolekcjonerskie w oddziałach okręgowych NBP i w sklepie internetowym NBP. Oznacza to rezygnację z organizowania przez NBP aukcji internetowych w systemie Kolekcjoner, mających na celu ustalenie ceny sprzedaży  i wyłonienie nabywców wartości kolekcjonerskich.

Ostatnia aukcja w systemie Kolekcjoner zostanie przeprowadzona w lutym 2014 r., a jej rozliczenie nastąpi do końca kwietnia 2014 r.

Konta uczestników systemu aukcyjnego Kolekcjoner i ich dane osobowe zostaną automatycznie usunięte z bazy danych NBP z dniem 30 kwietnia 2014 r.

Więcej informacji na temat nowej polityki emisji i sprzedaży wartości kolekcjonerskich w NBP znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.nbp.pl