Twój IP: 3.143.0.157
Dzisiaj: 26 Kwi 2024

Członkowie „ Unikatu”  sami  organizują wyjazdy lub korzystają z zaproszeń na giełdy, jarmarki  i spotkania, gdzie mogą spotkać innych kolekcjonerów. Stanowią one świetną okazję nie tylko do wymiany doświadczeń, kupna , sprzedaży, ale i  kontaktów z innymi pasjonatami zbieractwa. Dlatego też w okresie czerwiec-wrzesień tego roku członkowie naszego klubu odwiedzili klika miejsc i uczestniczyli w wielu wydarzeniach. Pierwszym z nich stał się XVIII Nadwiślański jarmark Staroci  odbywający się w ramach Dni Grudziądza. Skorzystali oni z zaproszenia organizatora jarmarku , czyli Grudziądzkiego Towarzystwa Kolekcjonerów i Miłośników Sztuki Dawnej „Pomorze”. Na tym jarmarku zorganizowali stoisko OKK„ Unikatu” w dniu 15 czerwca 2019 roku. Było ono jednym z kilkudziesięciu stoisk z najróżniejszymi przedmiotami, które jak magnes przyciągnęło wielu oglądających, szukających eksponatów do swoich zbiorów czy też miłośników staroci. Kupić lub sprzedać na nich można było prawie wszystko czego dusza zapragnie.

Na poniższych filmach relacja z imprez z naszym udziałem:

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

Następnie nasz klub brał udział w VII Spotkaniu Kolekcjonerów i Modelarzy. Odbyło się ono się w dniu 30 czerwca 2019r. na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. To nietypowe wydarzenie odbyło się w ramach tzw. spotkań z historią ożywioną. Klub  zaprezentował  na nim głównie monety, banknoty, kapsle i etykiety piwne. Oprócz niego w/w spotkaniu uczestniczyli inni numizmatycy, kolekcjonerzy militariów i właściciele modeli pojazdów wojskowych.
Jeszcze innym wydarzeniem , w którym „Unikat” wziął udział stał się mławski Jarmark Wojciechowy  w dniu 13 lipca 2019r. W jego trakcie zamykane są dla ruchu samochodowego  ulice 3 maja i Chrobrego. Na tych ulicach w swoich stoiskach wystawcy prezentują oryginalne i niespotykane przedmioty. Zamieniają się one w miejsce spotkań ludzi z pasją, entuzjastów sztuki i rękodzieła , smakoszy produktów regionalnych  oraz poszukiwaczy ciekawych rzeczy do swoich zbiorów  lub mieszkań. Spośród  wielu stoisk znaleźli się także kolekcjonerzy. Jedno z nich zorganizowali członkowie OKK „Unikat”. Jak co roku towarzyszyła im niezwykła specyfika i atmosfera jarmarku. Pokazali na nim głównie bogaty wybór monet i banknotów. Stoisko te cieszyło się sporym zainteresowaniem tych którzy chcieli sprzedać, kupić lub wymienić różnorodne przedmioty kolekcjonerskie.

Zobacz galerię zdjęć z wyjazdów.

Kolejna impreza na którą wybrali się nasi klubowicze to Pułtuska Giełda Staroci w dniu 20 lipca 2019r. Przybyło na nią kliku wystawców  z ciekawymi przedmiotami. Towarzyszyła jej  miła atmosfera  , a także odwiedzający nasze stoisko mieszkańcy miasteczka i przyjezdni turyści. Stanowiła ona również okazję do zapoznania się z innymi wystawcami, którzy tego dnia rozstawili się na pułtuski rynku. Natomiast nieco inny charakter miały  Jarmarki Rozmaitości w Łomży.  Nasi członkowie uczestniczyli w nich 10 sierpnia i 7 września 2019 r. W tych jarmarkach oprócz ich stoiska klubowego i innych handlarzy starociami byli  również rzemieślnicy, producenci produktów  rolno-spożywczych, osoby oferujące rękodzieło artystyczne, zabawki, biżuterię, itp. Za każdym razem towarzyszyły im różne imprezy  w postaci między innymi warsztatów artystycznych, teatrzyku dla dzieci, występów zespołów muzycznych. Dlatego też każdy z pobytów naszych klubowiczów na wspomnianych  jarmarkach był ciekawy i pełen wrażeń. Dodatkowo odwiedziło ich wiele osób nie tylko zainteresowanych  kolekcjonerstwem, ale chcących  przypomnieć sobie dawne polskie i zagraniczne pieniądze lub po prostu porozmawiać.
To nie wszystko ponieważ  „Unikat” był  też na X giełdzie Staroci i Rzeczy  Potrzebnych Komuś Innemu. Zorganizowano ją w dniu 11 sierpnia 2019r. przy Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Wystawcy zaprezentowali na niej wiele ciekawych  przedmiotów. Dołączyli do nich członkowie naszego klubu odwiedzający tą giełdę jak sami mówią z sentymentu i znajomości z kilkoma osobami należącymi do Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów. Z kolei ostatnią z imprez na której byli członkowie Unikatu stał się V Działdowski Jarmark Antyków , Rękodzieła i Zdrowej Żywności. Odbył się on w dniu 25 sierpnia 2019 r. Jest to świetna coroczna impreza promująca wytwórców rękodzieła, rzemieślników i kolekcjonerów, którzy  mogą na niej eksponować swoje prace i przedmioty. W jej trakcie odbywają się również  występy solistów i zespołów muzycznych, zlot pojazdów zabytkowych, ciekawe warsztaty artystyczne i wiele innych atrakcji.. Na tym jarmarku nasi kolekcjonerzy towarzyszyli paniom z Grupy Radosna Twórczość. W ten sposób  stworzone zostało wielobarwne,  ciekawe i specyficzne stoisko , które jak co roku przyciągnęło wiele osób.
Mamy nadzieję, że przyjedziemy ponownie do tych wszystkich powyższych  miejsc. Były one niepowtarzalną okazją do obejrzenia i zaprezentowania wielu przedmiotów kolekcjonerskich. Zwracali na nie uwagę  nie tylko kolekcjonerzy, ale liczne osoby odwiedzające stoisko „Unikatu”.